Message: Undefined index: URL

Filename: libraries/content.php

Line Number: 619

Message: Undefined index: Name

Sportivii din Republica Moldova au adus a doua medalie la Jocurile Olimpice de vară de la Londra
Среда, 13 ноября 2019 г.
  • EUR: 19.23
  • USD: 17.46
  • RUB: 0.27
  • UAH: 0.71
Кишинев: 13/11 ° Завтра: 14/12 °
Politica | Social si cultura | Economie si finante | Sport | Infractiuni | Externe |
MOLDNEWS TV |

09:00 2012-08-06

Класс!

Sportivii din Republica Moldova au adus a doua medalie la Jocurile Olimpice de vară de la Londra. Halterofilul Anatolie Cârâcu s-a clasat pe locul trei la categoria de 94 de kilograme.

Originar din Cahul, acesta a câștigat medalia de bronz acumulând 407 kilograme. Aurul la această categorie a fost cucerit de Ilia Ilin din Kazahstan și tot el a stabilit un nou record mondial cu un total de 418 kilograme. Medalia de argint a fost cucerită de rusul Alexandr Ivanov.

Aceasta este a doua medalie de bronz adusă de selecționata națională pentru Moldovei la Olimpiada de la Londra. Prima a fost câștigată de halterofila Cristina Iovu. Pentru performanțe cei doi sportivi vor primi de la stat câte 80 mii euro și apartamente.